خانه / مد و لباس / آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن
mo2783

آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن

 

یکی از ترفندهای روسری پوشیدن

آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن

آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری

 

امروز می خواهیم یک ترفند جالب و آسان برای پوشیدن روسری به صورت صاف و مرتب را به شما آموزش بدهیم.

 

اکثر خانم های عربی و لبنانی خیلی مرتب روسری سرشان کرده اند بدون اینکه روسری حرکت بکند و بهم بریزد.

 

خیلی پیگیر شدم و متوجه شدم که از طلق استفاده می کنند و آن صاف و مرتبی روسری هم به خاطر همان طلق است. احتمالا بعضی ها می پرسند طلق چه ربطی به روسری دارد؟ و اصلا طلق چیست؟!

 

این روزها در فروشگاه های چادر و روسری فروشی از این طلق ها زیاد دیده می شود. البته می توانید این طلق ها را خودتان هم درست کنید. برای درست کردن این طلق ها فقط به یک عکس رادیولوژی نیاز دارید. اگر این عکس ها را نداشتید می توانید از ورقه های شیرازه یا پوشه های دکمه دار محکمی که پاره شده است استفاده کنید.

 

“طلق روسری” چیست؟ و چه چیزی ساخته شده است؟

طلق از جنس همان طلقی است که همراه با شیرازه برای فنر کردن کتاب و جزوه استفاده می کنید. با این تفاوت که کمی ضخیم تر است. طلق های روسری به شکل ذوزنقه بریده شده اند و لبه های تیزشان گرد شده است. برای این که پارچه روسری تان آسیب نبیند، لبه های تیز آن را گرد نمایید. البته بعضی از طلق ها به صورت نیم دایره برش خورده اند.

 

طلق با اینکه محکم است، انعطاف پذیر است. کافی است یک لایه ی باریک طلق بین دو لایه ی روسری بگذارید تا وقتی روسری را زیر چانه محکم می کنید، این قسمت بالای سر شما به صورت نیم دایره به صورت گرد و شکیل قرار بگیرد.

مدل لباس عقد ایرانی

با این روش دیگر نگران صاف بودن و مرتب بودن لبه ی روسری تان نخواهید بود، خصوصا اگر جنس روسری لطیف و نرم باشد. البته به خاطر جنس طلق، ممکن است کمی در اطراف صورت تان احساس گرما کنید.

 

طلق های روسری را در زیر کتاب قرار بدهید و از آن ها نگهداری کنید زیرا با فشار آمدن روی آن می شکند و دیگر صاف نمی ماند.

 

طلق روسری،آموزش بستن روسری با طلق آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن جلوگیری از برق زدن طلق روسری بستن روسری با طلق الگوی طلق روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن

آموزش بستن طلق روسری

 

آموزش درست کردن طلق روسری

طلق را می شود از بعضی از فروشگاه های حجاب تهیه کرد. در عین حال، خودتان هم می توانید به راحتی آن را درست کنید.

 

برای این کار از عکس های رادیولوژی استفاده کنید. احتمالا همه چند ورق عکس رادیولوژی در منزلشان دارند و اگر نبود حتما در منزل پدر و مادرتان پیدا می شود.

 

عکس های رادیولوژی ضخامت لازم را برای این کار دارند، تنها یک عیب دارند که آن هم وجود مواد شیمیایی روی آن است که طبعا برای پوست و مو مفید نیست. البته برطرف کردن این عیب هم کار زیاد سختی نیست.

 

کافی است یک ورقه از عکس های رادیولوژی را داخل تشتی از آب و محلول سفیدکننده بگذارید تا کم کم تبدیل به یک ورقهٔ شفاف شود. (با عکس های MRI خودتان را خسته نکنید، سفیدکننده هیچ اثری روی آن ها ندارد!)

 

طرز استفاده از طلق روسری,فیکسر روسری چیست آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن جلوگیری از برق زدن طلق روسری بستن روسری با طلق الگوی طلق روسری

الگوی طلق روسری

 

بعد، از آن یک ذوزنقه در ابعاد تقریبی ۳۲ سانتیمتر در بیاورید. یعنی ذوزنقه‌ای که ضلع بزرگتر آن ۳۲ سانتیمتر باشد، ضلع کوچکتر آن حدود ۲۸ سانتیمتر و ضخامتش حدود ۶ و نیم سانتیمتر. سعی کنید ضلع بزرگتر را روی لبه ی ورقه ی رادیولوژی قرار بدهید؛ چون این قسمت از طلق بیشترین تماس را با روسری یا مقنعه دارد و اگر خوب قیچی نخورد، هم ممکن است نتیجه ی دلخواه را به‌ شما ندهد هم احتمال اینکه صیقلی نبودن لبه ی طلق روسری را نخ کش کند هست.

مدل لباس خانگی برای عید ۱۴۰۲ برای افراد شیک پوش

 

بعد که ذوزنقه را درآوردید، چهار گوشه ی آن را گرد کنید که تیزی آن به روسری گیر نکند. به همین راحتی حالا شما هم یک طلق آماده ی استفاده دارید.

 

طرز استفاده از طلق روسری,فیکسر روسری چیست

آموزش استفاده از لایی چسب برای طلق روسری

 

طرز استفاده از طلق روسری

برای استفاده از طلق، آن را بین دو لایه ی روسری قرار بدهید و بعد روسری را سر کنید. یا می توانید ابتدا روسری یا مقنعه را سرتان کنید و بعد طلق را بین دو لایه ی آن قرار دهید و با نوک انگشتانتان آن را در جای خودش قرار بدهید. فقط دقت کنید که ضلع بزرگتر آن باید به طرف لبه ی تاخورده ی  مقنعه یا روسری تان باشد.

این سایز یک طلق در این ابعاد، تقریبا اندازه ی استاندارد است، ولی اگر احساس کردید که طلق، زیادی بلند است و مانع از این می‌شود که گوشه‌های روسری تان را تا بزنید، می توانید به موازات دو ضلع کوچک آن، یکی دو سانت آن را کوتاهتر کنید. و برعکس، اگر احساس می کنید که اندازه ی طلق برای صورت شما کوتاه است، یک طلق دیگر با طول بیشتر ببرید و استفاده کنید.

 

آموزش بستن روسری با طلق,نحوه زدن طلق روسری آموزش استفاده از طلق برای شال و روسری یکی از ترفندهای روسری پوشیدن

بستن روسری با طلق

 

جلوگیری از برق زدن طلق روسری

بعضی طلق ها داخل نور برق می زنند و ممکن است شما این را دوست نداشته باشید. خصوصا اگر جنس روسری تان نازک باشد. برای رفع این مشکل طلق هایی ساخته اند که یک لایه ی پارچه ای روی آن کشیده شده است که هم مانع از انعکاس نور می‌شود و هم از سُر خوردن و جابجایی آن زیر مقنعه و روسری جلوگیری می کند. حتی این نوع از طلق را هم در منزل می توانید درست کنید.

 

یک مقدار لایی چسب مشکی با طولی به اندازه طول طلقی که برش زده اید و عرضی دو برابر آن، تهیه کنید. (می شود تقریبا ۳۲ در ۱۳ سانتیمتر). بعد طلق را طوری روی آن بگذارید که ضلع بزرگ تر آن درست وسط لایی چسب باشد. (حواستان باشد که یک طرف لایی چسب، چسب دارد و طرف دیگرش ساده است. طلق را روی طرفی که چسب دارد بگذارید.)

مدل لباس دخترانه Valmax

 

بعد لبه ی دیگر لایی چسب را روی طلق برگردانید و برای احتیاط یک تکه پارچه ی روی آن بیندازید که اتو مستقیما با طلق و لایی چسب تماس نداشته باشد. زیرا باعث جمع شدن طلق می شود. سپس اتوی گرم را روی آن بگذارید تا چسب لایی چسب به طلق بچسبد. دقت کنید که حرارت زیاد به طلق ندهید، پلاستیک است و آب می شود!

 

بعد که مطمئن شدید لایی چسب خوب به طلق چسبیده است، با قیچی گوشه های اضافی آن را ببرید. هم اکنون طلق آماده ی استفاده است. دیگر نه لیز می خورد و نه انعکاس نور دارد.

می توانید یک طلق سفید مانند همین طلق مشکی، با لای چسب سفید درست کنید برای استفاده در روسری هایی که رنگ روشن دارند.

 

فیکسر روسری،آموزش طلق زیر روسری

برای روسری های روشن از طلق روشن استفاده کنید

 

فقط اگر استفاده از طلق در ابتدا، برایتان مشکل است، نگران نباشد؛ خیلی زود برایتان عادی می شود.

 

برای درست کردن طلق روسری می توانید سایز گوش تا گوشتان را اندازه بگیرید و بعد برش بزنید.

 

می توانید از طلق به شکل مستطیل هم استفاده کنید ولی در کل ذوزنقه از همه مدل بهتر است.

 

  بیتوته

 

میانگین ۱ از ۵ - (۱ امتیاز)

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

معرفی استایل وینتیج + جدیدترین مدل های سبک وینتیج

معرفی استایل وینتیج + جدیدترین مدل های سبک وینتیج

در این مطلب  به معرفی سبک پوشش جذاب وینتیج می پردازیم یک استایل خاص و محبوب که به شما ظاهری شگفت انگیز می دهد.