روش های درست استفاده از کرم پودر | روش صحیح استفاده از کرم پودر چگونه است؟

مجموعه: آرایشگری تعداد بازدید: 17
روش های درست استفاده از کرم پودر | روش صحیح استفاده از کرم پودر چگونه است؟

روش صحیح استفاده از کرم پودر چگونه است؟

مجله سر گرمی اسکیمو:

کرم پودرها یا به اصطلاح تخصصی اش، فندانسیون ها موادی هستند که معمولا قبل از گریم استفاده می شوند و کاربرد اصلی شان نیز پوشاندن ایرادات و نواقص پوستی مانند لک  های صورت، جوش و آکنه ها می باشد. همانطور که کرم پودر ها دارای گونه های مختلفی می باشند، روش های استفاده از آن ها نیز متفاوت می باشد. در این مطلب به روش های درست استفاده از کرم پودر می پردازیم.

 

روش های صحیح استفاده از پنکک

اگر مدت کوتاهی از کرم پودر استفاده کرده باشید متوجه وجود ابزارهای مختلف برای استفاده از آن شده اید. برس، اسفنج و دست، ابزار های اصلی استفاده از کرم پودر می باشد.
در ادامه به روش صحیح استفاده از کرم پودر با هر یک از ابزارهای مختلف را خواهیم گفت.

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر با اسفنج

اسفنج ها یکی از رایج ترین ابزار ها برای استفاده کرم پودر می باشد. در وهله اول این نکته را بدانید که اگر از کرم پودر های فشرده استفاده می کنید، بهتر است اسفنج را در ابتدا مرطوب کنید . اشکال مختلفی از اسفنج ها نیز موجود می باشند از اسفنج ها گرد گرفته تا اسفنج های اشکی شکل که رایج ترین ها هستند. بهتر است از نوع اشکی شکل آن استفاده کنید زیرا با اسفنج های اشکی شکل بهتر می توانید گوشه چشم و کناره های بینی را پوشش بدهید.

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر با اسفنج
روش صحیح استفاده از کرم پودر با اسفنج

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر با دست

یکی از گونه های کرم پودر، کرم پودر های مایع می باشد. برای استفاده از کرم پودر های مایع معمولا از دست استفاده می شود مانند کرم های مالیدنی، به روی پوست مالیده می شود. در استفاده از دست بهتر است تا هنگام مالیدن به صورت از بالا به پایین کرم را بمالید تا پرز های صورت تان نمایان نشود این کار را کف دست انجام بدهید و بهتر است با نوک انگشت تان کرم را بمالید. دقت داشته باشید حتما قبل از استعمال دست های خود را به خوبی بشویید.

حتما به خاطر داشته باشد که کرم پودر را روی دست بریزید و نه کف دست زیرا کف دست خیلی زود عرق می کند و ممکن است رنگ کرم پودر را تغییر بدهد.

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر با برس

شاید در فیلم های آموزشی و یا تیز های تبلیغاتی کرم پودر ها، دیده باشید که معمولا از برس برای اینکار استفاده می شود. دلیل اش نیز این است که برس حرفه ای ترین ابزار برای این کار می باشد. برس هایی که دارای سر گرد می باشند را برای اینکار انتخاب کنید. روش استفاده از برس مانند استفاده از اسفنج می باشد اما این نکته را به خاطر داشته باشید که کرم پودری که با برس استفاده می کنید بهتر است از نوه کرم پودر های مایع باشد

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر با برس
روش صحیح استفاده از کرم پودر با برس
carismacolor.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روش های درست استفاده از کرم پودر | روش صحیح استفاده از کرم پودر چگونه است؟”

قالب تفریحی