خانه / اخبار / اخبار فرهنگي وهنري / واکنش ها به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه
کشف حجاب ستاره اسکندری 9

واکنش ها به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه

واکنش ها به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه

 مجله سر گرمی اسکیمو:

در حالی که چند روزی بیشتر از عکس لو رفته بی حجاب نگار جواهریان در کنار همسرش رامبد جوان نمی گذشت انتشار فیلمی از ستاره اسکندری در یک مرکز خرید ترکیه در حالی که حجاب نداشت حواشی بسیاری درست کرد. در ادامه این شماره از سبک زندگی افراد مشهور به حواشی کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه …

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه

در فیلمی که با عنوان کشف حجاب ستاره اسکندری منتشر شده زنی با بلوز سفید را می بینیم که به ضرس قاطع نمی توان گفت که ستاره اسکندری است یا خیر ولی با نزدیک شدن و خطاب قرار دادن او توسط فیلمبردار با عناوینی مثل سلبریتی خائن و واکنش و درگیری مختصر این بازیگر با فیمبردار ، از ستاره اسکندری بودنِ این خانم مطمئن می شویم.

کشف حجاب ستاره اسکندری

ستاره اسکندری

فیلم کشف حجاب ستاره اسکندری

اما چرا فیلم کشف حجاب ستاره اسکندری مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت؟

ستاره اسکندری در سال ۹۳ مصاحبه ای داشت که در آن درباره پوششی که دارد و احترامی که برای آن قائل است صحبت کرده بود.

ستاره اسکندری گفته بود :

من در جامعه خودم پوششی دارم که آن را دوست دارم و حتی مانع کارم هم نمی شود اما به لحاظ حقوق اجتماعی بحث بسیار مفصلی است و یک کار کارشناسی می طلبد.

من شاید اگر در جامعه ای غیر از اینجا می بودم و زندگی می کردم هرگز در این عرصه پا نمی گذاشتم اما الان شرایط برای کسی که مانند من فکر می کند، مهیاست تا بتواند در عرصه بازیگری قدم بگذارد.

کشف حجاب ستاره اسکندری

عکس ستاره اسکندری

چندی قبل هم فیلمی از ستاره اسکندری منتشر شده بود که در رابطه با اهمیت حریم خصوصی صحبت کرده بود.

واکنش ها به کشف حجاب ستاره اسکندری

امیرحسین نظری درباره کشف حجاب ستاره اسکندری نوشت :

همیشه معتقد بودم «دوربین ما اسلحه ی ما» ، این موجِ بی رحم، نابود کننده، بی توجه به ابعاد مختلف شخصیت یک انسان، مبارزه ای سطحی و به نوعی پوپولیستی بلاخره یک روز دامنِ تک تکِ ما را می گیرد. عباس معروفی می گوید «ما نسل بدبختی هستیم. دستمان به مقصر اصلی نمی رسد، از همدیگر انتقام می گیریم»

یک بازیگر زن دیگر نیز خواننده شد

 

واکنش برادر ستاره اسکندری به حواشی کشف حجاب ستاره اسکندری

واکنش کیهان به کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه

باز هم تصاویری از یک بازیگر زن مشهور شده به وسیله سریال‌های صداوسیما منتشر شده است که حاکی از کشف حجاب وی در خارج از کشور است.

قبلا چهره‌های هنری و بازیگران، حتی خارج از کشور نیز حد و حدودی را رعایت می‌کردند اما مدتی است که برخی از این افراد موقع خروج از کشور، با وقاحت تمام کشف حجاب می‌کنند.

این مسئله درباره بازیگرانی که از بودجه و امکانات عمومی و دولتی ارتزاق می‌کنند از اهمیت بیشتری برخوردار است چون آنها نماینده فرهنگ ایرانی محسوب می‌شوند. اما کشف حجاب یا رفتارهای هنجارشکنانه آنها نوعی دهن‌کجی به این فرهنگ است.

واقعاً شرم‌آورست بازیگری که همکار صداوسیما محسوب می‌شود و با بودجه بیت‌المال به شهرت رسیده، این چنین به فرهنگ و ارزش‌های وطنی خودش توهین می‌کند

یادداشت علی مطهری درباره پوشش بازیگران در سفرهای خارجی

علی مطهری در یادداشتی با اشاره به انتشار فیلمی از یک بازیگر ایرانی در خارج از کشور گفت:

«درباره قضیه خانم ستاره اسکندری و بازیگرانی مانند ایشان که به خارج از کشور سفر می‌کنند باید یک اصل را ملاک قضاوت قرار داد و آن این است: اگر یک بازیگر زن در یک برنامه رسمی بین‌المللی در خارج از کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران شرکت می‌کند باید پوشش اسلامی را به نحو درست رعایت کند اما اگر برای یک سفر شخصی یا خانوادگی به خارج از کشور رفته است مامور نیستیم تجسس کنیم که آیا پوشش اسلامی را رعایت می‌کند یا نمی‌کند و اگر رعایت نکرد او را به ریاکاری و نفاق متهم کنیم زیرا منطق او این است که در داخل ایران قانون را رعایت می‌کنم و در خارج به هر دلیلی از جمله سهل‌انگاری یا همرنگ جماعت شدن رعایت نمی‌کنم، گرچه می‌دانم که درست و صلاح و حکم عقل و شرع آن است که در همه جا رعایت کنم و رفتار یگانه داشته باشم.»

بیوگرافی ستاره اسکندری

ستاره اسکندری در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۵۳ در تربت حیدریه متولد شد.

کشف حجاب ستاره اسکندری

زندگینامه ستاره اسکندری

خانواده ستاره اسکندری از مشهورترین خانواده های هنرمند در ایران هستند. خواهرش لاله اسکنری بازیگر است. خواهر دیگرش سارا اسکندری گریمور است. برادرش سیامک اسکندری عکاس ، طراح و معمار است.

کشف حجاب ستاره اسکندری

ستاره اسکندری و خواهران و برادرش در کودکی

عموی او استاد عبدالله اسکندری از مشهورترین گریمور های ایران است.

فعالیت حرفه ای اش را با فیلم سینمایی “حریف دل” به کارگردانی عبدالرضا گنجی در سال ۱۳۷۵ شروع کرد. همان سال هم در سریال “ماجراهای خانه شماره ۱۳” بازی کرد که به خوبی دیده شد . اما سریالی که برای او شهرت فراوانی به همراه داشت بازی در سریال “نرگس” بود که پس از درگذشت زنده یاد پوپک گلدره به جای او بازی کرد .

زندگینامه ستاره اسکندری

خودش می گوید که بازی در این سریال باعث افزایش ۱۰ برابری دستمزدش شئ که این ماجرا را مدیون تلویزیون می داند.

رسول نجفیان در برنامه «ژرفاخند» به تلویزیون می آید

از آخرین نقش آفرینی های ستاره اسکندری می توان به سریال شبکه نمایش خانگی “رقص روی شیشه” اشاره کرد.

کشف حجاب ستاره اسکندری

تصاویر ستاره اسکندری

ازدواج ستاره اسکندری

چندی پیش لاله اسکندری در یک مصاحبه اعلام کرد که خواهرش ستاره اسکندری ازدواج کرده و هم اکنون متاهل است.

شغل دوم ستاره اسکندری

ستاره اسکندری در میلاد نور مؤسس گروهی به نام «تار اول» است که به کار ریسندگی و بافتنگی پارچه به صورت سنتی مشغول است.

مصاحبه با ستاره اسکندری

ابتدا از بیزینس اولتان (بازیگری) برایمان بگویید و اینکه چطور شد این حرفه را انتخاب کردید؟

– در مورد بیزینس، من خط فکری دیگری برای خودم قائلم؛ چون برای تجارت و کسب درآمد صرف، بازیگری نمی کنم. از نظر من تجارت در حرفه بازیگری امری است که شخص با استفاده از چهره اش در به دست آوردن سودهای بیشتر به اشکال مختلف تلاش می کندو در این راه مهارت و تخصصی به هم می زند که من البته هیچ وقت دوست نداشتم از این منظر به بازیگری نگاه کنم.

علاوه بر این، تعریف دیگری از تجارت وجود دارد، یه این معنی که این سودآوری هم برای شخص اتفاق بیفتد و هم در چرخه اقتصادی بزرگتر تاثیرگذار باشد؛ مثل تبلیغاتی که از این لحاظ هم بازیگری برای من بعد از هنر صرفا یک شغل محسوب می شود.

کشف حجاب ستاره اسکندری

لاله و ستاره اسکندری

شما با تجارت یک بازیگر از طریق چهره مخالفید؟

– مخالف نیستم؛ اما خودم این کار را دوست ندارم. در همه جای دنیا بازیگران سرشناسی هستند که با استفاده از شهرت و محبوبیت شان در امر تبلیغ، کسب و کار خوبی برای خود راه انداخته اند؛ اما من شخصا دوست ندارم برای مردم خط مشی تعیین کنم و به جز شرکت در مسائل خیریه که به آن اعتقاد دارم، در هیچ ستادی فعالیت نمی کنم؛ چون فعلا نمی خواهم مُبَلِغ یک کالا باشم.

فعالیت در کار طراحی و بافت پارچه چطور؟

– در مورد بافت پارتچه هم من بیشتر به انجام کار هنری اش اهمیت می دهم تا تجارت. می دانید که این هنر بیش از ۴ هزار سال قدمت دارد و در دانشگاه ها هم تدریس می شود اما متاسفانه افراد کمی از آن باخبرند.

از طرفی هم به خاطر ماشینی شدن و سختی هایی که این کار دارد، کمتر کسی دست روی طراحی و بافت پارچه می گذارد. در چنین وضعیتی من تصمیم گرفتم گروهی به نام «تار اول» راه اندازی کنم تا با کمک هنرمندانی که در این رشته تخصص دارند، برای جلوگیری از فراموش شدن این هنر، قدمی برداریم.

کشف حجاب ستاره اسکندری

ستاره اسکندری و سامیه لک

انگیزه تان از به راه انداختن «تار اول» چه بود؟

– در درجه اول به دلیل خاطره انگیز بودن تار و پود و طرح و نقش. پدر بزرگ من نقاش و طراح و بافنده قالی بود و در این زمینه یکی از بزرگان استان خراسان به شمار می رفت. نخ و پشم و قیچی برای من یادآور دوران کودکی است.

علی اکبرپور اسطلخی ، بتهوون ایران درگذشت

متاسفانه در دنیای شتابزده امروز، صنایع دستی رو به زوال و نابودی است. انگیزه من از دست گذاشتن روی این هنر، علاوه بر احیای آن، ایجاد شغل برای کسانی است که هنر و تخصصشان در این عصر و زمانه دیده نمی شود.

از این لحاظ یک گام به تجارت نزدیکتر است؛ تجارتی که با این اوضاع بازگشت اقتصادی مطلوبی ندارد. «تار اول» با کمک خانم وحدتی که در مرکز تجاری میلاد نور مغازه دارد، کار خودش را آغاز کرد و الان هم خرج خودش را درمی آورد.

کشف حجاب ستاره اسکندری

ستاره اسکندری

حیف نیست زحمتی که برای آن کشیده اید در حد یک مغازه باقی بماند؟ با توجه به اینکه مردم هم برای کار هنری، این روزها بیشتر پول می دهند.

– بله، درست است. متاسفانه بازیگری فرصت زیادی برای رسیدگی به این مساله برای من نمی گذارد. «تار اول» برای گسترده شدن احتیاج به مدیریت جدی دارد، ضمن اینکه مشکل بزرگتر اوضاع نامناسب اقتصادی است. قیمت نخ و پارچه و کلا لوازم صنایع دستی بسیارت بالا رفته است؛ قیمت پارچه هایی که ماشینی هستند و با دست بافته نشده اند، ۴ تا ۵ برابر گرانتر شده است؛ ۲ سال پیش اگر متری ۱۲ هزار تومان می خریدیم، الان ۶۰ هزار تومان شده است و طبیعتا کالاهایی که با این قیمت تولید می شوند، ارزش خیلی زیادی پیدا می کنند. در چنین اوضاع بدی خود من هم نمی توانم از محصولاتمان خرید کنم. ما تلاش کردیم اوضاع را فعلا همانطور که هست، در میلاد نور نگه داریم تا کار از این سخت تر نشود.

گفتگو با ستاره اسکندری

با این تفاسیر، نگه داشتن این مغازه فکر می کنید کار درستی باشد؟

– ببینید، اصرار من برای راه اندازی و نگهداری «تار اول» بیشتر به خاطر مردمی است که حاضرندب رای برندهای خارجی پول هنگفت بدهند، در حالی که صنایع و کیفیت محصولات داخلی خودمان را درست نمی شناسند. ما مدل ها و تنوعات رنگی بسیاری در فرهنگ خودمان داریم که مدت هاست گم شده است؛ در حالی که اگر درست به مردم معرفی شضود، می تواند بازار خوبی داشته باشد. من با درآمد از طریق کار هنری موافقم و می گویم هر هنری می تواند یک منبع درآمد خوب برای صاحبش باشد.

persianv.com

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سریال نیسان آبی 2 / زمان پخش، داستان و بازیگران نیسان آبی2

سریال نیسان آبی ۲ / زمان پخش، داستان و بازیگران نیسان آبی۲

فصل اول سریال «نیسان آبی»، به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی احسان ظلی‌پور، سال گذشته از شبکه نمایش خانگی پخش شد.