خانه / آموزش / آموزش بافتنی / آموزش بافت لباس / آموزش بافت لباس دخترانه ، پیراهن نوزادی زیبا

آموزش بافت لباس دخترانه ، پیراهن نوزادی زیبا

آموزش بافت لباس دخترانه ، پیراهن نوزادی زیبا

این پیراهن زیبای دخترانه هم برای نوزادان و هم برای عروسک ها قابل استفاده است. در این مطلب آموزش بافت پیراهن دخترانه را پیگیری کنید.
آموزش بافتنی، پیراهن دخترانه نوزادی آموزش بافت لباس دخترانه ، پیراهن نوزادی زیبا

آموزش بافت پیراهن دخترانه

برای بافت این پیراهن باید از قسمت پایین کمر شروع کنید.

مرحله اول: دور کمر رو اندازه بگیرید و تقسیم بر دو کنید. چون قسمت جلو و پشت جدا بافت میشه. به اندازه عددی که به دست اومده مثلا اگر دور کمر شصت هست میشه سی سانت زنجیره بزنید.
مرحله دوم:روی زنجیرها  را به صورت پفی ببافید یعنی از شروع رج چهار تا زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید. در خانه ی بعد مانند تصویری که در قسمت نکته مهم  آمده سه پایه را باهم ببافید.* دو زنجیره بزنید. دو دانه را جا بیندازید و در دانه بعد مجدد پفی ببافید. قسمت بعد از ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید.چهار رج به همین صورت ببافید.
مرحله سوم: رج پنجم از هر طرف یک پفی کم شده است. پس شما هم یک پفی کم کنید و مجدد تا بالای سینه به همین صورت ببافید و کور کنید. پشت را هم به همین صورت ببافید.در نهایت قسمت بالای دو لباس را با زنجیره به هم متصل کنید که در حقیقت بند لباس می شود.

نکته مهم: بافت های به کار رفته در لباس پفی سه تایی مانند عکس بالا و پایه بلند هست.قسمت تنه ی لباس از پفی بافته شده و دامن پایه بلند هست. دامن از سه لایه تشکیل شده. دو بار با رنگ صورتی و یکبار با رنگ سفید.

 آموزش بافتنی، پیراهن دخترانه نوزادی

برای قسمت دامن:
نخ را با بخیه یا شلال به یک طرف لباس متصل کنید. در تمام دانه ها دو پایه بلند بزنید. قسمت دیگر لباس رو هم روی اون قرار بدید و ادامه دانه ها رو از اون شروع به بافت کنید و به همین صورت ببافید. به انتهای کار که رسیدید با شلال یا بخیه به ابتدای کار متصل کنید. چهار رج دیگه به همین صورت ببافید.

قسمت دامن رو میتونید سه تا مستطیل با تعداد دونه های دوبرابر کمر ببافید و بعدا هر سه رو باهم به لباس بدوزید که راحت تر هم هست.

آموزش بافتنی، پیراهن دخترانه نوزادی
قسمت های بالا رفته ی لباس رو خودتون با نخ و سوزن باید حالت بدید.درز های بغل لباس رو هم بدوزید.
منبع: نی نی یاری


همچنین ببینید

آموزش بافت جلیقۀ دوربافی شده

آموزش بافت جلیقۀ دوربافی شده  مجله سر گرمی اسکیمو: یکی دیگه از لباسهایی که از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *