کد خبر : 46251
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - 22:44
381 بازدید بازدید

آموزش و الگوی دوخت انواع لباس زیر زنانه

فهرست مطالب۱ آموزش و الگوی دوخت انواع لباس زیر زنانه۲ آموزش بافت ست شال و کلاه و ساق دست ، دو میل بافی آموزش و الگوی دوخت انواع لباس زیر زنانه مجله سر گرمی اسکیمو: الگوی جلو یا پیش شورت زنانه: برای کشیدن کادر اولیه ی شورت یا سوتیئس زنانه ابتدا باید یک مستطیل بکشیم که

آموزش و الگوی دوخت انواع لباس زیر زنانه

 آموزش و الگوی دوخت انواع لباس زیر زنانه چگونه برای خودتان سوتین بدوزید الگوی شورت زنانه سوتیئس زنانه الگوی سوتیئس زنانه خیاطی سایت اسکیمو سایت خیاطی مجله سرگرمی اسکیمو

مجله سر گرمی اسکیمو:

الگوی جلو یا پیش شورت زنانه:

برای کشیدن کادر اولیه ی شورت یا سوتیئس زنانه ابتدا باید یک مستطیل بکشیم که طول آن برابر است با دور باسن تقسیم بر چهار منهای ۲ الی ۶ سانتی متر باشد. این مقدار کم کردن بستگی به مقدار کشش پارچه داره و هر چقدر کشش پارچه زیاد باشه به عدد ۶ نزدیک تر می شویم . طول مستطیل رو با اعداد ۱ و ۲ نام گذاری می کنیم.

عرض کادر برابر است با قد فاق یا همان بر آمدگی باسن منهای ۴/۵ الی ۸ سانتی متر و پایین عرض را ۳ می نامیم. (عرض کادر همان قد شورت است).
بهتر است بدانیم که قد شورت یعنی همان فاصله ی بین ۲ و ۳ طبق مد روز یا مدل های مختلف می تواند تغییر کند.

از نقطه ی ۱ (خط پهلو) ۸ الی ۱۰ سانتی متر پایین می آییم و آن را ۵ می نامیم. نکته دیگر اینکه فاصله ی بین ۱_۵ هم طبق مد روز تغییر می کند. بعد از این مراحل از نقطه ی ۱ روی خط کمر ۲ الی ۳ سانتی متر داخل می شویم و بصورت پنس به نقطه ی ۵ وصل می کنیم. البته این نکته رو باید بدانیم که در سری دوزی ها فاصله ی ۱ تا ۷ رو حذف می کنند و خط پهلو رو صاف می گیرند.

از نقطه ۴ بصورت اریب به ۵ وصل می کنیم. بعد خط ۴_۵ را به اندازه ی ۱/۵ الی ۳ سانتی متر با توجه به مدل دلخواه خودتان داخل شده و آن را ۶ می نامیم و با خطی منحنی به نقاط ۴ و ۵ وصل می کنیم.

الگو آموزش دوخت شورت زنانه

چگونه برای خودتان سوتین بدوزید؟ 

 آموزش و الگوی دوخت انواع لباس زیر زنانه چگونه برای خودتان سوتین بدوزید الگوی شورت زنانه سوتیئس زنانه الگوی سوتیئس زنانه خیاطی سایت اسکیمو سایت خیاطی مجله سرگرمی اسکیمو

 

photo 2017 10 31 11 38 13 min d73d21673f29

 

و اما الگوی پشت سوتیئس :
برای الگو پشت تمام مراحل الگو جلو رو انجام می دهیم با این تفاوت که در قسمت پایین کادر عرض فاق ۴٫۵ الی ۷ سانتی متر می باشد و این قسمت هم مثل جلو به سایز بستگی دارد و هر چقدر در قسمت جلو اندازه هایتان را بیشتر بگیرید در قسمت پشت هم باید همان مقدار به اندازه هایتان اضافه کنید. و تفاوت دوم این که از خط ۴_۵ به اندازه ی ۰٫۵ یا ۱٫۵ سانتی متر خارج می شویم و آن را نقطه ی ۶ می نامیم و بعد بصورت منحنی آن را به نقاط ۴ و ۵ وصل می کنیم. از نقطه ۱ در خط پهلو( ۲ الی ۳ سانتی متر به اندازه ی جلو) داخل می شویم و آن را ۷ می نامیم. بعد از نقطه ی ۲ به اندازه ی ۱٫۵ الی ۳ سانتی متر بالا می رویم و آن را ۸ می نامیم و حالا از ۸ به ۷ وصل می کنیم.
از نقطه ی ۳ به اندازه ی ۱ سانتب متر بالا می رویم و نقطه ۹ بدست می آید. بعد از نقطه ی ۹ به ۴ هلال پایین فاق رو رسم می کنیم. ((دقت کنید این منحنی در نزدیکی نقطه ۹ به شکل یه خط صاف باشد و بعد در نزدیکی نقطه ی ۴ انحنا پیدا کند.))

آموزش شورت مردانه (۲)

 

 

photo 2017 10 31 11 38 24 min e77e24751c29

 

تا اینجا چند نکته را باید بدانید اینکه:

۱_پهنای خط پهلو (خط۱_۵) بستگی به مدل می تواند  ۲٫۵ الی ۳٫۵ سانتی متر و یا ۴ الی ۷ سانتی متر باشد.(به دلخواه).

۲_از سایز ۳۴ تا ۴۰ از این اندازه هایی که برای خط پهلو گفتیم ۲ الی ۳ سانت کم می شود. مثلا اگه قرار است خط ۱_۵ به اندازه ی ۶ سانتی متر در نظر گرفته شود برای سایز ۳۴ تا ۴۰ می شود.

حالا اگر دقت کنید داخل  همه ی شورت ها بین قسمت جلو و پشت یه قسمت دیگه ای  می باشد به نام ((جوجک)).

برای رسم جوجک آن مقداری که ملاک است که شما در الگو پیش و پشت از قد فاق کم کردید. منظورمان  عرض کادر است که گفتم می شود قد فاق منهای ۵ الی ۸ سانتی متر .
حالا شما هر عددی را که از قد فاق کم کردید در نظر بگیرید. من فرض میکنم که قد فاق منهای ۵ شده است.
۵ سانت از قسمت جلو و ۵ سانت هم از قسمت پشت کم شده و از طرفی برای آزادی سوتیئس در پا ۴ الی ۷ سانت دیگر هم در نظر می گیریم .(این بستگی به خودتان دارد که میخواهید چقدر سوتیئس از طرف پایین جذب یا آزاد باشد).

بنابر این قد جوجک برابر می شود با ۴ الی ۷+۵+۵ یه خط عمودی به این اندازه می کشیم و آن را با نقاط ۱و۲ نام گذاری می کنیم.

آموزش کشیدن الگوی مایو زنانه و مردانه

در الگو جلو عرض فاق رو ۳٫۵ سانتی متر گرفتیم پس در اینجا هم از طرفین نقطه ۱ به اندازه ۳٫۵ سانتی متر بیرون می رویم و نقاط جدید را با ۳و ۴ نام گذاری می کنیم.

در الگوی پشت عرض فاق رو ۴٫۵ الی۷ سانت در نظر گرفتیم.پس در اینجا هم به همان اندازه از طرفین نقطه ۲ بیرون می رویم و نقاط بدست آمده را ۵و ۶ می نامیم.
حالا از نقطه ۲ به اندازه ی ۱ سانتی متر پایین می رویم آن را ۷ می نامیم و نقاط ۵ و ۶ و ۷ را بصورت منحنی به هم وصل می کنیم.
از نقاط ۳ و ۴ یه خط صاف به طرف پایین می کشیم و به دلخواه خودمان از این خط به اندازه ۱٫۵ الی ۳ سانتی متر داخل می شویم و یک خط منحنی رسم می کنیم که از نقاط ۳ و ۵ بگذرد و طرف دیگه الگو را هم دقیقا بصورت قرینه این طرف رسم می کنیم .
تا اینجا الگوی یک شورت زنانه ایرانی یا یک سوتیئس زنانه را رسم کردیم.

 

photo 2017 10 31 11 38 32 min 83df56178929

پایان آموزش لباس زیر زنانه.

آموزش بافت ست شال و کلاه و ساق دست ، دو میل بافی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

عکس

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn