خانه / مذهبي / آرامش سبز / اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر

اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر

اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر

 

اینفوگرافی اعمال عید سعید فطرمجله سر گرمی اسکیمو:به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ عید سعید فطر که از مهمترین اعیاد مسلمانان پس از یک ماه روزه داری و حضور در ماه میهمانی خدا است، عیدی که اولین روز ماه شوال است و همانند دیگر روزهای مهم در تقویم قمری اعمال مختص به خود را دارد.

همه مسلمانان جهان این روز را با شکوهی خاص گرامی می دارند و در همه کشورهای اسلامی روز عید فطر و چند روز پس آن برای برگزاری مراسمات عید تعطیل رسمی می باشد.

البته همیشه به دلیل اختلاف در موقعیت مکانی کشورها رویت هلال ماه شوال ممکن است متغیر باشد و با اختلاف یک روز هلال ماه شوال در اکثر کشورهای مسلمان قابل رویت است.

اما همانطور که گفته شده این روز مبارک اعمال مستحبی دارد که مسلمانان خود را مکلف به رعایت و انجام آن می دانند.

این اعمال عبارتند از: ” خواندن دعای مخصوصه شب و روز عید، پرداخت زکات فطره پیش از نماز عید، انجام غسل پس از طلوع آفتاب و قبل از خواندن نماز عید، پوشیدن لباس نیکو و استفاده از عطر، اقامه نماز عید فطر، خواندن دعای ندبه، زیارت امام حسین علیه السلام و …”.

گفتنی است ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اعزام تیم های مختلف به سراسر کشور اقدام به روئیت هلال ماه کرده اند و بر طبق تقویم روز دوشنبه اولین روز ماه شوال و عید سعید فطر در ایران خواهد بود.

در ادامه می توانید اینفوگرافی کامل از اعمال عید سعید فطر را ببینید.

اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر

اینفوگرافی اعمال عید سعید فطر

همچنین ببینید

تا کوچه ‏های کاظمین

  شهادت امام موسی کاظم   مجله سر گرمی اسکیمو:تقویم، روی سیاه ‏ترین برگه‏ های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *