حل مشکل باز نشدن سایت ها – قطعی اینترنت- مشکل باز کردن سایت ها تنها با فیلتر شکن

مجموعه: ترفند هاي اينترنتي
تعداد بازدید: 116

حل مشکل باز نشدن سایت ها – قطعی اینترنت- مشکل باز کردن سایت ها تنها با فیلتر شکن

در این مقاله سعی کردم یکی از مشکلات بسیار رایج بین کاربران اینترنت رو برطرف کنم . شاید برای شما هم پیش اومده که گاهی چراغ اینترنت مودم شما روشنه ولی هیچ صفحه اینترنتی باز نمیشه  . یا اینکه تنها فقط با استفاده از فیلتر شکن میتونید سایت های اینترنتی رو باز کنید . در ادامه با شوو همراه باشید تا راه حل این مشکل رو برا شما قرار بدم .

در این مقاله کلیه حالت های قعطی اینترنت رو براتون توضیح میدم .

حالت اول : روی مودم چراغ adsl خاموش شده در صورتی که سیم تلفن به مودم وصله .

 

جواب: در این حالت ۲ مشکل ممکنه وجود داشته باشه احتمال بیشتر مربوط به داشتن  مشکل مخابراتی خط تلفن و میتونید این مشکل رو با تماس به ۲۰۲۰ گزارش دهید و اگر اطمینان حاصل کردید که مشکل از مخابرات نیست سیم کشی داخلی منزل یا محل کار خود را چک کنید.

حالت دوم : چراغ اینترنت نت قرمز شده مشکل از چیست ؟

 

جواب: به احتمال  زیاد مشکل مخابراتی دارید یا اینترنت شما بدلیل عدم پرداخت قطع شده است .

حالت سوم: چراغ اینترنت من سبز است ولی هیچ صفحه ای باز نمیشود .

 

جواب : در این صورت چند حالت مختلف وجود دارد که با تست مشخص می شود . برای اینکه بتوانید این تست ها را انجام دهید ابتدا کلید win key +r را فشار دهید . بعد از فشار دادن این کلیدها run باز میشود . سپس در run کلمه cmd را تایپ کنید و سپس گزینه ok را کلیک کنید .

محیط command باز میشود .

در محیط کامند عبارت روبرو  را تایپ کنید .                 ping 8.8.8.8

و سپس کلید اینتر را فشار دهید . بعد از آن چند خط عبارت پشت سر هم ظاهر می شود که ۴ خط آن شبیه به هم می باشد . در این حالت این خطاها بصورت زیر می باشند :

۱- اگر عبارت destination net unreachable در خطهای متوالی ظاهر شد به احتمال زیاد مشکل از مخابرات یا جایی که اینترنت میگیرید می باشد .

 

۲- اگر عبارت  general failure در خطهای متوالی ظاهر شد به احتمال زیاد مشکل از درایور کارت شبکه شماست و شما باید درایور کارت شبکه خود را پاک و دوباره نصب نمایید .

 

 

 

۳-  در صورتی که بعد از ping 8.8.8.8   شکل زیر replay   ظاهر میشود  باید موارد زیر راچک کنید :

 

 

در این حالت اینترنت شما مشکلی ندارد فقط تنها مشکل از مرورگرهای شما میباشد برای تنظیم کردن مرورگر اینترنت اکسپلورر و گوگل کروم روال زیر را انجام دهید :

در ابتدا به کنترل پنل بروید یا از منوی tools اینترنت اکسپلورر گزینه internet option را باز کنید .

 

 

بعد از باز کردن به سربرگ Advance بروید و در پایین صفحه بر روی گزینه restore defult   و بعد از آن بر روی گزینه reset  کلیک کنید و بعد از رست کردن close رابزنید . سپس مرورگر خود را ببندید و دوباره باز کنید و اینجا شما میتوانید صفحات اینترنتی را باز کنید .

 

 

برای مرورگر موزیلا هم به منوی tools بروید و بعد از کلیک بر روی گزینه option به سربرگ advance بروید و بر روی قسمت network کلیک کنید و گزینه no proxy را تیک بزنید .بعد از این کار میتوانید دوباره به راحتی سایت های اینترنتی را باز کنید .

 

http://www.shoo.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حل مشکل باز نشدن سایت ها – قطعی اینترنت- مشکل باز کردن سایت ها تنها با فیلتر شکن”

قالب تفریحی