آموزش بافت شال و کلاه دخترانه با بافت کشبافت سلاتیک

0 minutes, 1 second Read

روش بافت شال و کلاه دخترانه
مجله سر گرمی اسکیمو:در صورتی که در فصل زمستان از شال و کلاه استفاده می کنید . بهترین حالت اینست که از شال و کلاه بافتنی ست استفاده کنید و چه چیزی بهتر از شال و کلاه بافتنی حاصل از هنر خودتان!

 

آموزش بافت شال و کلاه دخترانه جدید که در تصویر زیر مشاهده می کنید به همراه بافت کشبافت سلاتیک ( قسمت طرح دار روی شال ) در ادامه مطلب برای شما دوستان عزیز قرار داده شده است
شال و کلاه دخترانه , آموزش, آموزش بافت شال و کلاه دخترانه با بافت کشبافت سلاتیک, آموزش بافتنی, آموزش شال وکلاه بافتنی, اسکیمو, اموزش شال گردن, بافت کشبافت سلاتیک, بافتنی, سرگرمی, شال گردن چین دار, شال گردن شیک, کار های هنری, مجله, مجله اسکیمو, مجله سرگرمی اسکیمو, مدل بافت دخترانه, مدل بافتنی, مدل زیبا, مدل لباس, هنر کده آریانا, آموزش شال وکلاه بافتنی-۹۹۹۸۰۷
 

ملزومات برای بافت شال و کلاه دخترانه :

۴ کلا ف ۱۰۰ گرمی
میل شماره : ۴ – ۴٫۵

آموزش بافت شال دخترانه :
۱۶ دانه سر انداخته و ۱۶۰ سانت بافت ۱ زیر+ ۱ رو ببافید و دانه ها را کور کنید. بعد از لبه شال (دور تا دور) دانه بگیرید از هر دانه لبه (که به شکل هفت) دیده میشوند ۲ دانه بگیرید. رج اول ۱زیر+۱رو ببافید.
از رج بعد کشباف سلاتیک که نوعی بافت تیغ ماهی میباشد را شروع کنید این بافت را ۸ سانت ببافید میتوانید ۲ سانت لبه بافت را از رنگ دیگری استفاده کنید دانه ها را کور کنید.

آموزش بافت کلاه دخترانه :
برای لبه کلاه ۳۰ دانه سر انداخته و ۵۰ سانت کشباف ۱زیر +۱رو ببافید و دانه ها را کور کنید. بافت را از طول تا کنید و از لبه آن (بصورت دولایه) دانه بگیرید از هر دانه لبه که بصورت دو لا یه روی هم هستند ۲ دانه بگیرید. رج اول دانه ها را ۱زیر+۱رو ببافید . از رج بعد کشباف سلا تیک را شروع کنید و بافت را ۲۰ سانت ادامه دهید بعد بافت را تبدیل به کشباف ساده کنید (۱زیر+۱رو) این بافت را هم ۵ سانت ببافید. برای جمع کردن دانه ها به این ترتیب ببافید دانه اول را گرفته+ ( ا زیر+۲دانه را با هم از زیر یکی کنید)+ پرانتز را تکرار کنید تا آخرین دانه رج پشت همه دانه ها را از رو ببافید رج بعد همه دانه ها را ۲ تا یکی کنید رج پشت همه دانه ها را از رو ببافید. رج بعدی همه دانه ها را ۳ تا یکی کنید و در رج بعد دانه های باقی مانده را با هم یکی کنید و درز کلاه را بدوزید.

  آموزش طریقه بافت شال گردن رز

نحوه بافت کشباف سلاتیک :
رج اول :همه دانه ها (۱زیر+۱رو)

رج دوم :دانه اول را گرفته و دانه های رو را بافته و ( بعد نخ را از روی بافت به سمت پشت روی میل انداخته و دانه زیر را نبافته میگیریم مجددا دانه رو بافته میشود) پرانتز را تا آخرین دانه تکرار کنید.

رج سوم: دانه اول را گرفته و ( دانه های رو را با دانه ایی که بصورت ژته روی آن قرار گرفته از رو یکی کنید و بعد مانند رج قبل نخ را روی میل انداخته و دانه زیر را نبافته بگیرید) پرانتز را تا آخرین دانه تکرار کنید

تمام رجهای بعدی را همانند رج سوم ببافید.

  آموزش بافت کلاه پسرانه گیس بافت

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *