کاردستی با کاغذ پلیسه

0 minutes, 3 seconds Read

کاربردی که کاغذهای پلیسه در تزیینات دارند خیلی زیاد است ، چند روز پیش وبلاگ یکی از همکاران را دیدم که برای تزیین کلاس درسش در دهه فجر از انواع شکل سازی با کاغذهای پلیسه استفاده کرده بود و تنوع رنگ آن هم خیلی چشمگیر بود . متاسفانه الان هر چه جستجو کردم به آدرس وبلاگ ایشان دسترسی پیدا نکردم .
مجله سر گرمی اسکیمو: امروز با یک سری دیگر از کاردستی های کودکانه با کاغذ پلیسه به این خانه آمده ام . ایده های امروز خیلی ساده هستند و برای کار با کودکان حتی در مقطع پیش دبستانی و یا حتی کوچک تر هم مناسب است .

www.bandarstudents.blogfa.com

این عروسک های ساده کاغذی با کاغذ پلیسه ساخته شده اند . برای ساخت آن به چشم های عروسکی ، سیم های روکش دار تزیینی ، سیخ چوبی ، کاغذ در دو رنگ ، نوار چسب و ماژیک یا مداد نیاز دارید .

www.bandarstudents.blogfa.com

ابتدا کاغذ را به صورت پلیسه ای تا بزنید . سپس کمی بیش تر از حد وسط را با انگشت دست فشرده سازید و نوار چسب دور آن بپیچید . از سیم های روکش دار تزیینی برای دست ها استفاده کنید . سیم را یک دور یا دو دور در محل چسب خوردگی کاغذ بپیچانید و دست ها را حالت دهید . از کاغذی با رنگ متفاوت استفاده کنید و به شکل دایره ای برش بزنید و چشم ها را بچسبانید و لب را نقاشی کنید . می توانید خودتان هم برای کارتان چشم بکشید . در آخر سیخ چوبی را که به عنوان نگهدارنده است به پشت عروسک پلیسه ای بچسبانید .

  کاردستی کاج کاغذی

 

www.bandarstudents.blogfa.com

این آویز های دو رنگ پلیسه ای هم خیلی راحت ساخته می شوند . برای تزیینات جشن تولد هم می توانید از آن ها استفاده کنید ، به این صورت که عکس فرزندتان را به وسط آویز بچسبانید و از در و دیوار اتاق آویزان کنید .

www.bandarstudents.blogfa.com

برای ساخت آویزهای پلیسه ای به دو رنگ کاغذ ، نخ برای گره زدن کار و نخ تزیینی برای آویزان کردن و چسب مایع نیاز دارید . ابتدا دو کاغذ را از روی طول به صورت پلیسه ای تا بزنید . سپس دو سر آن را روی هم بگذارید تا حد وسط مشخص شود . هر دو کاغذ را روی هم بگذارید و با نخ وسط آن ها را به هم گره بزنید . سپس با چسب مایع لبه های جدا از هم را به هم بچسبانید . نخ تزیینی آویز را با سوراخ کردن کاغذ از آن عبور دهید و این آویز پلیسه ای را هر جا که دوست دارید آویزان کنید .

 

  آموزش درست کردن لباس عروسک با کاغذ کشی

منبع:.bandarstudents.blogfa.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *