خانه / گل وگیاه / كاكتوس / کاکتوس فوق العاده زیبا و محبوب کلاه اسقف یا استررفیتوم

کاکتوس فوق العاده زیبا و محبوب کلاه اسقف یا استررفیتوم

photo_2016-11-16_16-12-10

مجله سر گرمی اسکیمو:

شرایط نگهداری کاکتوس بی نظیر و زیبای کلاه_اسقف یا استررفیتوم
این گیاه با نام های رایج کاکتوس درپوش اسقف یا کلاه اسقف یا تاج اسقف شناخته می شود و بومی مناطق مرتفع شمال شرقی و مرکزی مکزیک استیک گیاه بیابانی استوانه ای شکل است با قطر ۶ سانتی متر و ساقه ان به شکل یک ستاره کامل است.این گیاه زینتی همچنین با نام کلاه اسقف شناخته می شود.به خاطر رشد آهسته این گیاه ممکن است تا ۶ سال گل ندهد.گل کاکتوس در بهار یا تابستان با یک یا چند گل مومی شکل به قطر ۴_۶ سانتی متر در راس با گلبرگ های متعدد زرد رنگ ، گاهی اوقات با پایه نارنجی یا قرمز است بعد از گرده افشانی گل ها ، میوه قرمز پرزدار با قطر ۲ تا ۲/۵ سانتی متر تولید می کنند.این نوع کاکتوسها به راحتی در کنار پنجره های روبه آفتاب رشد میکنند.تنها مشکل نگهداری کاکتوسها در زمستان ظاهر میگردد . زیرا در این هنگام باید آنها را تحت ۶ ـ ۸ درجه سانتیگراد و تقریبأ بدون آب نگاهداشت .
این مشکل اصولا برای کسانی است که در آپارتمان زندگی میکنند و چون تأمین چنین محیط سردی در اطاق امکان ندارد بهتر است در فصل زمستان تما م کاکتوسها را در جعبه ای قرار داده و سپس آن را در کنار یکی از پنجره های راهرو ، راه پله ، گاراژ و یا مکان سرد دیگری که از خطر یخ زدگی محفوظ باشد قرار دادتکثیر آن توسط بذر است و نور قوی و شرایط خشک و انتقال آن از یک گلدان به گلدان دیگر به طور مرتب و وقتی بالغ شدند به حداکثر اندازه ۸_۱۰ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر قطر دارند.گیاهان قدیمی و سالخورده درگیر بیماری هستند و سیستم ریشه ضعیفی دارند. وقتی به قطر ۱۰ سانتی متر رسیدند رشدشان به آرامی پیش می رود و وارد دوره ای جدید می شوند و تحت شرایط کم آبی و نور شدید به خوبی رشد می کنند.

شکلهای مختلف کاکتوس کلاه اسقف

photo_2016-11-16_16-15-37

همچنین ببینید

کاکتوس ازتکیوم Aztekium.ritteri و Aztekium hintonii

ازتکیوم بومی مکزیک مرکزی است. این کاکتوس دارای دو گونه است که به نام کاشفان آنها نام گذاری شده اند: Aztekium.ritteri و Aztekium hintonii؛ هر یک از تصاویر گالری نام گونه را برخود دارند تا به شناخت گونه یاری برسانند. روی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *