تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 - 18:28
111 بازدید
کد خبر : 40833

کلاه دخترانه قلاب بافی همراه با گل رز

کلاه دخترانه قلاب بافی همراه با گل رز

مجله سر گرمی اسکیمو: برای بافت این کلاه ابتدا با ۵ زنجیره یک حلقه درست کرده و در آن ۶ پایه کوتاه میزنیم.راه دوم : در هر پایه کوتاه راه قبل دو پایه کوتاه میزنیم. راه سوم : در پایه کوتاه های راه قبل یکی در میان دو تایی میزنیم. راه چهارم : در پایه

	آموزش انواع بافتنی٬ آموزش بافت انواع کلاه٬ آموزش بافت کلاه٬ آموزش بافت کلاه بچه گانه٬ آموزش بافت کلاه بچه گانه با میل٬ آموزش بافت کلاه بچه گانه دخترانه٬ آموزش بافت کلاه دخترانه جدید٬ آموزش بافت کلاه دخترانه زیبا٬ آموزش بافت کلاه دخترانه شیک٬ آموزش بافت کلاه زنانه بافتنی٬ آموزش بافت کلاه لبه دار٬ آموزش بافت کلاه و شال گردن٬ آموزش بافتنی٬ آموزش دقیق بافت کلاه دخترانه٬ آموزش دقیق بافت کلاه دخترانه لبه دار با گل٬ آموزش گام به گام بافتنی٬ بافت کلاه٬ بافت کلاه شیک بافتنی٬ سایت اسکیمو٬ طرز بافت کلاه گل دار٬ کلاه٬ کلاه قلاببافی مدل دخترانه٬ مجله سرگرمی اسکیمو٬ موزش بافت کلاه شیک وجدید٬ هنر های خانهaupload.justladies.ir_imgjustladies_imported1_2013_07_618.jpg

مجله سر گرمی اسکیمو:

برای بافت این کلاه ابتدا با ۵ زنجیره یک حلقه درست کرده و در آن ۶ پایه کوتاه میزنیم.راه دوم : در هر پایه کوتاه راه قبل دو پایه کوتاه میزنیم.
راه سوم : در پایه کوتاه های راه قبل یکی در میان دو تایی میزنیم.
راه چهارم : در پایه کوتاه های راه قبل دو تا در میان دو تایی میزنیم.
راههای بعد را به همین صورت ادامه می دهیم تا یازده راه شود.

بافت دیواره کلاه : تعداد حدوداً ۹ زنجیره میزنیم و به فاصله ۷ پایه کوتاه فصل میکنیم (البته بستگی به تعداد پایه های کوتاه ردیف آخر دارد که آیا بر ۷ بخش پذیر است یا نه، میتوانید عددی حدود ۷ را پیدا کنید که تعداد پایه کوتاه های ردیف آخر بر آن بخش پذیر باشد؛ و متعاقب آن مقدار ۹ زنجیره را کمتر یا بیشتر کنید تا متناسب باشد.)
در ردیف بعد در هر حلقه ایجاد شده تعداد ۱۱ پایه بلند میزنیم و با پایه کوتاه به محل اتصال حلقه وصل میکنیم.
ردیف بعد همانند ردیف اول دیواره کلاه می باشد با این تفاوت که ۹ زنجیره ای که زده ایم باید به ششمین پایه بلند زده شده در حلقه های ردیف قبل وصل شود. (به عبارت دیگر حلقه های این راه وسط پایه بلندهای ردیف قبل را به هم وصل می کند.)
به اندازه ۳ تا ۴ بار راههای اول و دوم دیواره کلاه را تکرار میکنیم.

بافت لبه کلاه : ابتدا با همان ۹ زنجیره وسط پایه بلندهای ردیف قبل را به هم وصل می کنیم و راه بعد در این حلقه ها همان ۱۱ پایه بلند را میزنیم با این تفاوت که وسطهای آنها را به وسیله پایه کوتاه به محل اتصال حلقه های راه قبل وصل نمیکنیم یعنی در هر حلقه ۱۱ پایه بلند و پشت سر هم در تمام حلقه ها میزنیم.
راههای بعد هم می توانیم کمی تعداد پایه های بلند را زیاد کنیم مثلاً از هر ۸ تا پایه بلند راه قبل یکی را دو تایی بزنیم.
نوار دور کلاه : تعداد ۴ یا ۵ زنجیره میزنیم روی آن پایه کوتاه میبافیم و این کار را اینقدر ادامه می دهیم تا به اندازه دور کلاهمان شود. سپس دو سر آن را به هم وصل کرده و دور کلاه میدوزیم.

مدل شال و روسری قلاب بافی

گل : ابتدا حدود ۵۰ زنجیره میزنیم و سپس همانند شکل زیر در دانه ششم یک پایه بلند میزنیم. یک زنجیره زده و در زنجیره سوم یک پایه بلند، سپس دو زنجیره و دوباره در همان زنجیره یک پایه بلند دیگر میزنیم. تا اینجا دو قسمت به شکل هفت را بافتیم. این کار را ادامه میدهیم تا ۱۲ عدد هفت بافته شود.
در راه بعد در هر کدام از این هفتها، دو پایه بلند ، دو زنجیره و دو پایه بلند دیگر می زنیم. دو زنجیره زده و دوباره داخل هفت بعدی را میبافیم.
راه سوم در داخل هفت اول ۶ پایه بلند زده و با پایه کوتاه به وسط هفت ها وصل میکنیم. در داخل دو هفت بعدی ۷ پایه بلند و ۹ تای بعدی را ۹ تا میزنیم.
حالا زنجیره های اضافی از راه اول را باز میکنیم و باهم نخ ، رشته بافته شده رو گرد کرده و میدوزیم
این هم نقشه بافت این گل :

aupload.justladies.ir_imgjustladies_imported1_2013_07_619.jpg

منبع : تافته جدا بافته

آموزش بافت پاپوش قلاب بافی/بافتنی
به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.