آموزش نقاشی روی پارچه و لباس (تکنیک استنسیل)

0 minutes, 2 seconds Read

 

مجله سر گرمی اسکیمو:یادگیری نقاسی روی پارچه بهمون کمک میکنه خیلی راحت اون طرح و نقشی رو که دوست داریم روی پارچه های ساده بندازیم و همینطور اگه لباسی داریم که دلمون رو زده با استفاده از نقاشی روی پارچه تغییرش بدیم و یه کار جدید داشته باشیم. پس با این آموزش زیبا و جذاب همراهم باشید، مطمئنم خوشتون میاد.

آموزش نقاشی روی پارچه با شابلون:

برای شروع نقاشی روی پارچه بهتره وسایل مورد نیازتون رو آماده کنید. میتونید از یه لباس قدیمی و ساده و یا پارچه استفاده کنید تا کار نقاشی رو روی اون انجام بدید.

نقاشی روی پارچه

حالا یه تکه طلق و یا مقوا بردارید و طرح مورد نظرتونو روی اون پیاده کنید. بعد از کپی و یا کشیدن طرح با هویه، کاتر و یا قیچی طرح رو خالی کنید. به جای اینکار میتونید از شابلون های موجود در بازار هم استفاده کنید که اینطوری کار شما خیلی راحت تره و سریع تر پیش میره.

  آموزش نقاشی روی پارچه و لباس ساده و مدل های نقاشی جدید

نقاشی روی پارچه

تو این مرحله از نقاشی روی پارچه از رنگهای اکریلیک استفاده کنیدو فقط توجه داشته باشید که از رنگی استفاده کنید که با پارچه شما همخوانی داشته باشه تا نقاشی شما زیباتر شه. مقدار رنگ مورد نظرتونو داخل پالت و یا یه ظرف کوچیک بریزید وهر مقدار رنگ که خواستین  یک سومش رو چسب DM5 بریزید. اینکار به دوام و ثبات رنگ کمک میکنه.

نقاشی روی پارچه

حالا طرحی رو که قبلا آماده کردیم با استفاده از سنجاق ته گرد و یا چسب کاغذ به پارچه یا  لباستون متصل کنید و با قلمو مخصوص نقاشی  یا تکه ایی اسفنج آغشته به رنگ داخل طرح و قسمت های خالی شده رو رنگ بزنید.

نقاشی روی پارچه

فقط در صورتی که طرح رو روی کاغذ منتقل کردید، ممکنه تکه های کاغذ به دلیل نازک بودن جداشدن و به پارچه بچسبن، اون تکه ها رو به آرومی به وسیله موچین از روی پارچه بردارید.

  نقاشی روی پارچه

نقاشی روی پارچه

در مرحله آخر کا رو به وسیله سشوار خشک کنید تا نقاشی شما خراب نشه و بعد خیلی راحت از اون استفاده کنید و از داشتن هنر دست خودتون نهایت لذت رو ببرید.

نقاشی روی پارچه

خب دوستهای خوبم امیدوارم از نقاشی روی پارچه و لباس خوشتون اومده باشه و بهترین و زیباترین کارها رو ارائه بدین.  شاد و موفق باشید.

منبع:.honardarkhane.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *