جعبه‌ای از جنس کاغذهای رنگی(اوریگامی)

0 minutes, 13 seconds Read

 

جعبه

 

 

اگرچه ممکن است روش‌های مختلفی برای تهیه جعبه‌های کادویی وجود داشته باشد، اما این جعبه‌ها که از آنها به عنوان جعبه‌های مازو (Masu)‌ نام برده می‌شود یکی از متداول‌ترین جعبه‌هایی هستند که به روش اوریگامی ساخته می‌شوند.

 

۱ ـ کاغذ را به صورت افقی و عمودی از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و تا بزنید تا خط‌هایی مشابه آنچه در شکل می‌بینید، در سطح آن ایجاد شود.

 

۲ ـ چهارگوشه کاغذ را مطابق آنچه در شکل می‌بینید به طرف نقطه مرکزی کاغذ تا بزنید.

 

۳ ـ قسمت بالایی و پایینی این مربع را به طرف خط میانی کاغذ تا بزنید و سپس آن را باز کنید تا خطوط تا در محل خط‌چین‌هایی که در شکل می‌بینید ایجاد شود.

 

۴ ـ دو قسمت مثلثی شکل بالا و پایین شکل را باز کنید.

   کاردستی توپ تزئیینی برای دهه فجر

 

۵ ـ دو گوشه کناری شکل را به طرف نقطه مرکزی شکل تا بزنید.

 

۶ ـ مطابق آنچه در شکل می‌بینید، گوشه بالایی شکل را از محل خط‌چین مشخص شده به طرف پایین تا زده و دوباره آن را باز کنید.

 

۷ ـ مانند مرحله قبلی، گوشه بالایی شکل را در جهت مخالف تا زده و دوباره‌ آن را باز کنید تا در بالای شکل دوخط تای مورب داشته باشید.

 

۸ ـ در این مرحله باید مراحل ۶ و ۷ را برای قسمت پایین شکل هم تکرار کنید تا در نهایت ۴ خط تای جدید در بالا و پایین شکل (در محل خط‌چین‌های مشخص‌شده در تصویر)‌ داشته باشید.

 

۹ ـ از یک انتهای شکل، این شکل را در محل خطوط تای ایجاد شده روی کاغذ از هم باز کنید. به این ترتیب قسمت بالای کاغذ در جهت عمودی قرار خواهد گرفت.

  کاردستی اریگامی (آموزش ساخت ماهی طلایی)

 

۱۰ ـ قسمت بالای شکل را به طرف داخل تا بزنید.

 

۱۱ ـ مراحل ۹ و ۱۰ را در قسمت مقابل تکرار کنید و به این ترتیب ساخت این جعبه به پایان خواهد رسید. اگر می‌خواهید برای این جعبه یک در بسازید می‌توانید از همین روش برای ساخت آن استفاده کنید، البته باید کاغذی را که برای ساخت در انتخاب می‌کند کمی بزر‌گ‌تر باشد.

 

جعبه

 


منبع:jamejamonline.irمطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *