آموزش دوخت مقنعه طرح روسری

0 minutes, 1 second Read

 

مقنعه طرح روسری


مجله سر گرمی اسکیمو:
مراحل دوخت:
برای دوخت این مدل میتوانید از روسری های مختلف استفاده کنید و در صورتی که تمایل دارید این مدل را با پارچه تهیه کنید فراموش نکنید که پارچه حتماً حالت مربع داشته باشد و هر چه ابعاد این
مربع بزرگتر باشد مقنعه شما نیز بزرگتر میشود ، مطابق تصویر ۱ پارچه را به حالت سه گوش به صورتی روی همدیگر تا کنید که یک لبه آن کوچک تر از لبه دیگر باشد اندازه تا کردن در این مرحله نیز در بزرگی و کوچکی مقنعه تاثیر می گذارد. مطابقتصویر ۲ پارچه را مجددا از روی خط تا مشخص شده خطچین برروی همدیگر تا کنید. در این مرحله از خط چهار لای بسته برروی خطوط دولای پارچه اندازه قد صورت ) متر را در نقطه وسط سر محل رویش موها قرار داده و در پهنای صورت در امتداد گوش آن را چرخانده تا زیر چانه ادامه دهید اندازهبزنید. ( تصویر۳) از قسمت دولای بسته و محدوده قد صورت ب هفاصله ۵cm از لبه پارچه به سمت پایین علامت زده و خطی صاف رسمکنید ( تصویر۳).
این خط را توسط قیچی برش بزنید

نکته : پهنای این خط رامیتوانید بهدلخواه تغییر دهید زیرا در انتها ضخامت این خط ، پهنایپاپیون زیر چانه و یا بندهایی که پشت گردن گره می خورند را تشکیل میدهد.

  آموزش دوخت مقنعه فانتزی مقنعه مجری های تلوزیون

مانندتصویر ۴ اطراف خطوط برش خورده را به پهنای نیم سانتی متر چرخ کنید. دقت کنید که ای برشها و دوختها را از سمت پشت پارچه یا روسری میباید انجام دهید. در آخر نی زمقنعه را به سمت رو برگردانده و دسته ها یا بندهای آن را به بیرون کشیده و اتو کنید . در صورت تمایل می توانید جلوی آن را به همدیگر دوخته و به حالت مقنعه درآورید و یا باز گذاشته و فرم روسری داشته باشد.

نکته : اگر بخواهید مانند تصویر روسری طرحدار بند روسری درزیر صورت پاپیون شود میباید مطابق روشی که توضیح داده شد عمل کنید و در صورت تمایل دوخت روسری ساده که گوشه آن به صورت آزاد روی تنه میباشد حتماً قد صورت که در تصویر ۳ توضیح داده شده را کمتر گرفته و آن را به نصف تبدیل کنید و هنگام بستن روی سر ابتدا بندها را پشت گردن گره زده و سپس گوشه های روسری را ب هسلیقه خود در جلو ثابت
کنید .

  آموزش دوخت چادر فرشته

منبع:http://www.njavan.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *