آموزش بافت لباس دخترانه عروسکی

0 minutes, 1 second Read

365249866541220067588

مجله سر گرمی اسکیمو:بافت های به کار رفته در لباس پفی سه تایی مانند عکس زیر و پایه بلند هست.

قسمت تنه ی لباس از پفی بافته شده و دامن پایه بلند هست. دامن از سه لایه تشکیل شده. دو بار با رنگ صورتی و یکبار با رنگ سفید.

بافت از قسمت پایین کمر شروع میشه. دور کمر رو اندازه بگیرید و تقسیم بر دو کنید. چون قسمت جلو و پشت جدا بافت میشه. به اندازه عددی که به دست اومده مثلا اگر دور کمر شصت هست میشه سی سانت زنجیره بزنید. و به صورت پفی ببافید یعنی از شروع رج چهار تا زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید. در خانه ی بعد مانند تصویر زیر سه پایه را باهم ببافید.* دو زنجیره بزنید. دو دانه را جا بیندازید و در دانه بعد مجدد پفی ببافید. قسمت بعد از ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید.چهار رج به همین صورت ببافید

qxt25z

رج پنجم از هر طرف یک پفی کم شده است. پس شما هم یک پفی کم کنید و مجدد تا بالای سینه به همین صورت ببافید و کور کنید.

پشت را هم به همین صورت ببافید. در نهایت قسمت بالای دو لباس را با زنجیره به هم متصل کنید که میشه بند لباس.ا

برای قسمت دامن. نخ را با بخیه یا شلال به یک طرف لباس متصل کنید. در تمام دانه ها دو پایه بلند بزنید. قسمت دیگر لباس رو هم روی اون قرار بدید و ادامه دانه ها رو از اون شروع به بافت کنید و به همین صورت ببافید.به انتهای کار که رسیدید با شلال یا بخیه به ابتدای کار متصل کنید. چهار رج دیگه به همین صورت ببافید.

قسمت دامن رو میتونید سه تا مستطیل با تعداد دونه های دوبرابر کمر ببافید و بعدا هر سه رو باهم به لباس بدوزید که راحت تر هم هست.  قسمت های بالا رفته ی لباس رو خودتون با نخ و سوزن باید حالت بدید.

درز های بغل لباس رو هم بدوزید.

 

724972664971472496966

منبع:

  آموزش شلوار بندی پسرانه قلاب بافی

http://www.doonedoone.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *