طرز تهیه ی غذای سبزیجات (غذای هندی)

مجموعه: آموزش غذا هاي گياهي تعداد بازدید: 117

 

طرز تهیه ی غذای سبزیجات (غذای هندی)

نحوه پخت غذای سبزیجات,طرز تهیه خوراک سبزیجات 	آشپزی٬ آموزش٬ آموزش آشپزی٬ پخت خوراک سبزیجات٬ پخت غذاهای هندی٬ سایت اسکیمو٬ سایت آشپزی٬ طرز پخت غذای سبزیجات٬ طرز تهیه خوراک سبزیجات٬ طرز تهیه ی غذای سبزیجات (غذای هندی)٬ مجله سرگرمی اسکیمو٬ مواد لازم برای غذای سبزیجات٬ نحوه پخت غذای سبزیجات

مواد لازم :

گل کلم بزرگ یک عدد
 سیب زمینی متوسط  سه عدد
 پیاز متوسط قاچ شده نصف
  دانه خردل  یک قاشق چایخوری
 گشنیز  یک قاشق چایخوری
زیره یک قاشق چایخوری
هل سه عدد
زردچوبه نصف قاشق چای خوری
برگ بو یک عدد
میخک سه عدد
روغن گیاهی سه قاشق سوپخوری

طرز تهیه :
مجله سر گرمی اسکیمو:سیب زمینی ها را به مدت پانزده دقیقه در آب جوش بپزید . سپس شعله را خاموش کرده و بگذارید سیب زمینی ها در آب بمانند . گل کلم ها را خرد کرده و بیشتر ساقه آن را دور بریزید . آنها را شسته و در یک آبکش قرار دهید . در همان حالی که سیب زمینی ها پخته می شوند روغن را در یک ظرف نسبتا گشاد ریخته و داغ کنید .

 

دانه های خردل را در روغن بریزید تا پف کنند سپس میخک ، هل و برگبو را نیز به آن بیفزایید . آنها را هم زده و سپس پیاز را به آنها اضافه کنید . کمی قبل از آنکه پیازها تغییر رنگ دهند بقیه چاشنی ها را بجز زردچوبه به آن اضافه کنید . گل کلم را به مخلوط اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه با روغن و ادویه ها آن را تفت دهید . در حالیکه گل کلم ها سرخ می شوند ، سیب زمینی ها را خرد کرده و به آن اضافه کنید .

 

آنگاه روی آن زردچوبه ریخته و هم بزنید . چند دقیقه دیگر به سرخ کردن و هم زدن سبزیجات ادامه دهید . نصف فنجان آب روی آنها ریخته و حرارت زیر آن را کم کنید . درب قابلمه را بسته و به مدت ۵ دقیقه آن را بپزید . اگر هنوز سبزیها سفت بودند نصف فنجان آب دوباره به آن اضافه کرده و ۵ دقیقه دیگر آن را بپزید .

منبع : sooran.com

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “طرز تهیه ی غذای سبزیجات (غذای هندی)”

قالب تفریحی