کد خبر : 27468
تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 فروردین 1395 - 14:28
212 بازدید بازدید

بازی محلی پنج سنگ بازیهای قدیمی ایرانی

بازی محلی پنج سنگ بازیهای قدیمی ایرانی

بازی محلی پنج سنگ بازیهای قدیمی ایرانی   مجله سر گرمی اسکیمو:  این بازی در محلهای سرپوشیده و فضاهای محدوتر هم قابل اجراست. بازی با استفاده از پنج سنگ گرد که کمی بزرگتر از فندق باشند انجام می گیرد. این بازی دارای مراحل مختلف است و بین دو یا چند نفر انجام می گیرد. هر

بازی محلی پنج سنگ بازیهای قدیمی ایرانی

بازی محلی پنج سنگ,بازی محلی,طرز بازی محلی پنج سنگ, 	باریهای سنتی٬ بازی محلی٬ بازی محلی پنج سنگ٬ بازی محلی پنج سنگ بازیهای قدیمی ایرانی٬ بازی یک قل دو قل٬ بازیهای قدیمی٬ بازیهای قدیمی ایرانی٬ بازیهای محلی ایرانی٬ طرز بازی محلی پنج سنگ٬ مجله سرگرمی اسکیمو

مجله سر گرمی اسکیمو:  این بازی در محلهای سرپوشیده و فضاهای محدوتر هم قابل اجراست. بازی با استفاده از پنج سنگ گرد که کمی بزرگتر از فندق باشند انجام می گیرد. این بازی دارای مراحل مختلف است و بین دو یا چند نفر انجام می گیرد. هر بازیکن که بتواند از یک مرحله و مراحل بعدی با موفقیت عبور کند همچنان بازی را ادامه می دهد اما اگر در یک مرحله ببازد بازی توسط فرد بعدی ادامه می یابد. به همین ترتیب هرکس تمام مراحل ده گانه بازی را زودتر به پایان برساند برنده خواهد بود.

جویز اویناماق بازی محلی مخصوص نوروز در آذربایجان شرقی

در این بازی نفر اول سنگ ها را در دست گرفته و بروی زمین می ریزد سپس یکی از آنها را برداشته و در حالی که با یک دست آن را بالا می اندازد با همان دست باید یکی از سنگ های روی زمین را برداشته و سپس سنگی که به بالا انداخته را بگیرد و به  همین شکل بقیه سنگ ها را از روی زمین جمع کند.

در مرحله دوم کار کمی سخت تر شده و باید سنگ ها را دو به دو از روی زمین جمع کند. همینطور در مرحله سوم یک مجموعه سه تایی و یک سنگ تکی و در مرحله چهارم هر چهارسنگ را با یک دست جمع کرده و سنگی که به بالا انداخته را با همان دست بگیرد. در مرحله بعد باز هم کار سخت تر می شود و بازیکن باید سنگ ها را یکی یکی از داخل دروازه ای که با دست دیگرش در روی زمین ایجاد می کند به شکلی عبور دهد که با سنگ های دیگر برخورد نکند.

منبع:rasekhoon.net

بازی محلی شاه سان وزیر بازی با قوطی کبریت

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

عکس

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn