خانه / سرگرمی کودک / کار دستی های کودکانه / آموزش درست کردن خرگوش کله سبز مخصوص نوروز ۱۴۰۲
کی از کارهای جالب و دوست داشتنی که همه هر سال نزدیک عید برای سفره هفت سین انجام می دهند ، سبز کردن سبزه است . حالا تصورش را بکنید که این سبزه ها از داخل یک تخم مرغ که به شکل سر یک خرگوش تزئینش کرده اید سر در بیاورند !

آموزش درست کردن خرگوش کله سبز مخصوص نوروز ۱۴۰۲

آموزش درست کردن خرگوش کله سبز مخصوص نوروز ۱۴۰۲

یکی از کارهای جالب و دوست داشتنی که همه هر سال نزدیک عید برای سفره هفت سین انجام می دهند ، سبز کردن سبزه است . حالا تصورش را بکنید که این سبزه ها از داخل یک تخم مرغ که به شکل سر یک خرگوش تزئینش کرده اید سر در بیاورند !

خرگوش کله سبز - 1

وسایل مورد نیاز :

– تخم مرغ تخلیه شده

– تخم شاهی یا . . .

– کاغذ سفید

– قیچی *

– چسب

– ماژیک ، گواش یا . . . ( جهت رنگ آمیزی )

* جهت احتیاط بهتر است استفاده از این وسیله برای کوچکتر ها با نظارت و کمک یک بزرگتر انجام شود .

۱ – مثل همیشه با تخلیه تخم مرغ شروع می کنیم با یک تفاوت ؛ و آن اینکه چون قرار است داخل تخم مرغ ها سبزه سبز کنیم بنابراین یک طرف آن باید به اندازه کافی باز و گشاد باشد ؛ البته نه خیلی ، فقط به اندازه ای که بتوان کمی خاک داخل آن ریخت و سپس مقداری تخم شاهی روی آن پاشید . در نتیجه برای تخلیه این تخم مرغ نیازی به سوراخ کردن با سوزن و فوت کردن از یک طرف نیست . ولی شستن داخل آن را فراموش نکنید وگرنه بوی تند و زننده آن زحمات شما را به باد خواهد داد . بگذارید تا تخم مرغ ها خشک شوند .

درست کردن کلاه افتاب گیر طرح دار برای کودکان

۲ – تخم مرغ ها را به سلیقه و دلخواه خودتان رنگ آمیزی کنید .

خرگوش کله سبز - 2

۳ – تصویر قطعات مورد نیاز را روی مقوا منتقل کنید و پس از رنگ آمیزی به کمک قیچی ببرید . اول بدن خرگوش را آماده کنید . تخم مرغ را سر جایش بچسبانید ؛ صورت و گوش ها را هم بچسبانید .

خرگوش کله سبز - 3

۴ – کمی خاک بردارید و داخل تخم مرغ بریزید . با نوک انگشت به آهستگی خاک را فشار دهید ( فراموش نکنید که « گلدان » شما در واقع یک پوست تخم مرغ واقعی است و بسیار حساس و شکننده ! ) . کمی تخم شاهی روی خاک بپاشید . اگر گلهای کوچک بهاری در دسترس دارید ، می توانید از آنها هم برای کاشتن داخل تخم مرغ ها استفاده کنید . تخم مرغ ها را در یک محل گرم قرار دهید . مرتب این خاک و دانه ها را آبیاری کنید تا همیشه مرطوب بمانند . چند روز بعد ، اولین جوانه ها کم کم شروع به سبز شدن خواهند کرد ؛ سرعت رشد دانه ها غیر از دقت و مراقبت شما به نوع دانه هایی که مورد استفاده قرار داده اید نیز بستگی دارد

هدیه روز شکوفه ها

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

کاردستی روز پدر؛ طرز ساخت ۹ کاردستی برای روز پدر ساده و زیبا

کاردستی روز پدر؛ طرز ساخت کاردستی گل برای روز پدر و کاردستی برای پدر با وسایل دور ریختنی و همچنین روش درست کردن کاردستی کارت پستال برای روز پدربا کاغذ رنگی ساده و زیبا  بیاموزید.