افکت استنسیل در فتوشاپ – آموزش گام به گام

0 minutes, 7 seconds Read

در این آموزش گام به گام، نحوه ایجاد افکت استنسیل و تصاویر استنسیل را در فتوشاپ یاد خواهید گرفت. در واقع در این آموزش یک عکس معمولی را به یک عکس استنسیل تبدیل می کنیم. در پایان نتیجه کار مشابه تصویر زیر خواهد شد:

 

ایجاد افکت استنسیل در فتوشاپ

ایجاد افکت استنسیل در فتوشاپ

 

 

مراحل ایجاد افکت استنسیل

ایجاد افکت استنسیل در فتوشاپ بسیار ساده است و ظرف چند دقیقه قادر خواهید بود یک تصویر استنسیل آماده چاپ ایجاد کنید. منظور از افکت استنسیل ایجاد یک تصویر دو رنگ (معمولا سیاه و سفید) است.

مرحله اول: ایجاد Rough Shape

برای ایجاد افکت استنسیل از تصویر زیر استفاده می کنیم:

 

تصویر پروفایل

تصویر پروفایل

حال به منوی Image سپس Adjustments و در نهایت Posterize بروید. و تصویر را تا لول ۱۰ پوسترایز کنید. حال به منوی Image و قسمت Adjustments بروید و اینبار گزینه Threshold را انتخاب کنید. حال لغزنده را آنقدر جابجا کنید تا تصویر شما چیزی شبیه استنسیل شود. تصویر نهایی باید به قدری مرزهای واضحی داشته باشد که بعد از پرینت گرفتن به سادگی قابل بریدن با قیچی باشد. من در اینجا Threshold را روی ۱۰۰ قرار دادم:

  آموزش ابزار Brush

 

پوسترایز کردن در فتوشاپ

پوسترایز کردن در فتوشاپ

نتیجه پوسترایز کردن

نتیجه پوسترایز کردن

استنسیل اولیه

استنسیل اولیه

مرحله دوم: پاکسازی

تا اینجا یک استنسیل نه چندان خوب ایجاد کرده ایم که باید روی آن بیشتر کار کنیم. لبه ها باید نرم تر و صاف تر شود تا بتوان تصویر نهایی چاپ شده را با قیچی یا چاقو برید. برای این کار به Filter>Blur>Gaussian Blur بروید و مقدار شعاع را تا آنجا افزایش دهید که لبه ها بسیار نرم شوند. من در این تصویر از مقدار ۴ استفاده کردم. در نهایت مجددا عکس را دو مرحله Posterize کنید.

  آموزش ابزار Pencil

 

استنسیل اولیه

استنسیل اولیه

گاوسین بلور

گاوسین بلور

نتیجه بلور کردن

نتیجه بلور کردن

پوسترایز کردن دوباره عکس

پوسترایز کردن دوباره عکس

افکت استنسیل نهایی در فتوشاپ

افکت استنسیل نهایی در فتوشاپ

خوب کار به پایان آموزش ایجاد افکت استنسیل در فتوشاپ رسیدیم. موقع پرینت گرفتن به این نکته دقت داشته باشید که رنگ را از مشکی به خاکستری روشن تغییر دهید تا جوهر کمتری مصرف شود.

منبع:http://tuts.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *